Gradient

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

     Hijyen kurallarına uyarak her gün dezenfeksiyon işlemi uyguladığımız 15-20 kişilik sınıflarda uzman eğiticiler ile birlikte haftalık 45 saat eğitim vermekteyiz. Öğrencilerin konu eksiği olduğunda birebir ders imkanı sağlıyoruz. Sınıf düzeylerimize ve ihtiyaçlara göre haftada en az 8 saat olacak şekilde İngilizce eğitimi ve buna ek olarak ikinci yabancı dil eğitimi sağlayarak öğrencilerimizin yabancı dil öğrenimini desteklemekteyiz. Yabancı dil eğitiminde en önemli nokta olan 5 temel beceriyi (Grammar, Reading, Writing, Listening and Speaking) uzman kadromuzdan olan öğretmenlerimiz ve yabancı kaynaklarımızla destekliyor, eksiksiz öğrenme

modelini uyguluyoruz.  Bütün öğrencilerimiz farklı yayın evlerinden sağlanan yeni nesil müfredata uygun ders kitapları, ders anlatım föyleri, ünite değerlendirme sınavları ve denemeler ile desteklenmektedir. Ayrıca sınava hazırlık grubu LGS öğrencilerimiz için 30 farklı deneme sınavı uygulanmakta ve sınav sonuçları Rehber - Mentör öğretmenleri işbirliği ile değerlendirilmektedir. Uygulanan danışman öğretmenlik sistemi ve mentörlük sistemi ile birlikte hareket eden rehberlik servisi, velilerimize iki haftada bir çarşamba günü mentörlük araması yapmaktayız. Uygulanan danışman öğretmenlik sistemi ve mentörlük sistemi ile her öğrenci mentör öğretmeni ile birebir iletişim halindedir. Mentör öğretmen öğrencinin psikolojik, sosyal ve akademik gelişimini takip eder. Öğretmenleri, veli ile sürekli iletişim halindedir.      

mentör öğtğtğ.jpg

      Velilerimiz Mentör öğretmenimiz ile birebir iletişim halinde olarak çocuğunun gelişimi ile ilgili bilgi alabilir. Birebir çalışma, takip ve sürekli iletişim halinde olmanın bir çok faydası vardır. Mentörlük sistemi sayesinde öğrencilerimizin çok yönlü gelişimi sağlanırken, üçlü saç ayağının parçası olan velilerimiz en doğru şekilde öğrencinin gelişimi ile ilgili bildilendirilir.  Resim, müzik gibi sanatsal derslerimizde her hafta atölye veya dersliklerimizde yaratıcı çalışmalar düzenliyoruz. Resim derslerimizde seramik, kara kalem, tuval, ebru çalışması gibi çeşitli teknik eğitimler veriyoruz. Müzik derslerimizde öğrencilerin ilgili olduğu enstrumanlara yönelik ve nota çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Düzenli olarak temin edilen deney setlerimiz ile öğretmenler eşliğinde laboratuarlarımızla öğrencilerimizin deneyler yapmasını sağlıyoruz. Öğrencilerimize, örgün eğitim programları dışında OKULİSTİK, EYSİS gibi programlarımızla destekleyici interaktif eğitim sağlıyoruz. Kullanmakta olduğumuz OKULİSTİK programı, internet üzerinden ulaşılan öğrencilerin öğretmenleri gözetimi altında derslerini tekrar edip verilen ödevleri kolay ve verimli bir şekilde yapabildiği bir eğitim ve öğrenme platformudur. OKULİSTİK'te Türkçe, Matematik, Fen bilimleri, Hayat bilgisi, Sosyal bilgiler ve İngilizce derslerine ait eğitim içerikleri bulunmaktadır ve bu içeriklere hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz ulaşabilmektedir. 

   

     Etkişelimli ve canlandırmalı konu anlatımları, konu anlatımlarını pekiştiren çalışma kağıtları, soru çözümü videoları, konu testleri, öğrenme alanlarına uygun eğitsel oyunlar ve elektronik kitaplar OKULİSTİK'te bulunan eğitim içeriklerinden bazılarıdır. Her öğrencimize OKULİSTİK üyeliği tamınlayarak sistem üzerinden eğlenceli bir şekilde konuları tekrar etmeleri ve konuları testlerle pekiştirmeleri sağlanır. Öğrencilerin ödev takipleri aksatılmadan öğretmenleri tarafından yapılır. EYSİS programı ile öğrencilerimize ve ebeveynlerine sürekli olarak sınav notları, günlük devamsızlık/ders devamsızlığı bilgileri, ödevlendirmeler vb. durumlar için bilgilendirmeler yapılmaktadır. EYSİS programı aracılığı ile öğrencilerimiz öğretmenlerinin yüklediği ödevleri, çalışma belgelerini ve sınav sonuç analizlerine ulaşabilmektedir.  

     Öğrencilerimizin okul dışında herhangi bir takviye eğitime başvurmasına gerek kalmadan eğitimi sürekli hale getiriyor ve öğrencilerimizin eksik kaldığı dersler için ekstra eğitim programları düzenliyoruz. Öğrenmenin bireysel bir süreç olduğunu göz önünde bulundurarak, öğrencilerimizin eksik konu taramaları yapabilmeleri adına belirli aralıklarla deneme sınavları düzenliyoruz. Deneme sınavlarımızı birbirinden farklı yayınlar aracılığı ile gerçekleştirerek öğrencilerimizin olabildiğince farklı soru çeşitleriyle karşılaşmasını hedefliyoruz. Kitap okuma alışkanlığını öğrencilerimize aşılayabilmek adına her sene okuma kitapları alarak, kitap okuma saatleri düzenliyoruz.

UZAKTANAN.jpg
LİSE EĞİTİM SİSTEMİMİZ.jpg