Değerli Velimiz.

   

Özel Meriç Koleji olarak; huzurlu, güvenli ve disiplinli bir ortamda öğrencilerimizi yetiştirmeyi hedefliyor, eğitim sektöründeki 17 yıllık tecrübemize dayanarak öğrencilerimizin gelecekte planladıkları hedeflerine ulaşmalarını amaçlıyoruz.

Hedefimiz her alanda Atatürk İlke ve İnkılapları doğrulsutunda bilinçli bir nesil yetiştirmek, her öğrencimizi yaşam boyu mutlu ve idealist bireyler olmalarını sağlayacak bilgi ve becerilerle donatmaktadır.

Yaşadığımız yüz yılın ihtiyaçları göz önüne alınarak sürekli kendini yenileyen okulumuzda, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, teknolojik imkanların tamamını kullanmaktadır.

Okulumuzun fiziki ve sosyal özellikleri tamamen öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek tarzda tasarlanmış olup her kademe için ayrı alanlar ve her ders için işlevsel dersler kurulmuştur. Okulumuzdaki akademik, sosyal, sanatsal ve sportif yaşam ile öğrencilerimizin tüm alanlarda öz gelişimlerini desteklemenin yanı sıra, akademik, bireysel, sosyal ve çevreye yönelik sorumluluk duygularını geliştirmek ve kendilerini gerçekleştirmek yolunda atacakları ilk adımda öğrencilerimize yol arkadaşı olabilmek.

     "Meriç Koleji Anadolu Lisesi olarak bir öğrencinin hayata başarılı bir hazırlık sürecinin temellerini okulda attığının bilincindedir. İlkokuldan üniversite hazırlığa kadar eğitim öğretim programları bu noktada büyük önem taşımaktadır. "

Özel Meriç Anadolu Lisesinde Eğitim

1- Hijyen kurallarına uyarak her gün dezenfeksiyon işlemi uyguladığımız 15-20 kişilik sınıflarda uzman eğiticiler ile birlikte haftalık 45 saat eğitim vermekteyiz.

2- Öğrencilerin konu eksiği olduğunda birebir ders imkanı sağlıyoruz. 

3- Eksikleri tamamlamak amacıyla yapılan etüt ve bireysel çalışamalar, dil eğitiminde hedef dil olan ingilizce ve ikinci dil olarak Fransızca veya Almanca derslerinde kalıcı öğrenmeler sağlamak, akademik başarının yanında tüm alanlarda becerileri gelişmiş, özgüveni yüksek 21. Yüzyıl yetkinliklerine ve becerilerine sahip öğrenciler yetiştirmek birincil hedeflerimiz arasındadır.

4- Akademik yeterlilik için lise birimimizde farklı yayınlardan deneme sınavı uygulamaktayız

5- Öğrencilerimizi sadece üniversite sınavına değil, Üniversite hayatına hatta iş hayatına hazır olmalarını sağlayacak altyapı ile sistemimiz mevcuttur. 

 

6- Yabancı dil eğitiminde en önemli nokta olan 5 temel beceriyi (Grammar, Reading, Writing, Listening and Speaking) uzman kadromuzdan olan öğretmenlerimiz ve yabancı kaynaklarımızla destekliyor, eksiksiz öğrenme modelini uyguluyoruz.

7- Bütün öğrencilerimiz farklı yayın evlerinden sağlanan yeni nesil müfredata uygun ders kitapları, ders anlatım föyleri, ünite değerlendirme sınavları ve denemeler ile desteklenmektedir. 

8- Uygulanan danışman öğretmenlik sistemi ve mentörlük sistemi ile birlikte hareket eden rehberlik servisi, velilerimize iki haftada bir çarşamba günü mentörlük araması yapmaktayız.

9- Uygulanan danışman öğretmenlik sistemi ve mentörlük sistemi ile her öğrenci mentör öğretmeni ile birebir iletişim halindedir. Mentör öğretmen öğrencinin psikolojik, sosyal ve akademik gelişimini takip eder. Öğretmenleri, veli ile sürekli iletişim halindedir. Velilerimiz Mentör öğretmenimiz ile birebir iletişim halinde olarak çocuğunun gelişimi ile ilgili bilgi alabilir. Birebir çalışma, takip ve sürekli iletişim halinde olmanın bir çok faydası vardır. Mentörlük sistemi sayesinde öğrencilerimizin çok yönlü gelişimi sağlanırken, üçlü saç ayağının parçası olan velilerimiz en doğru şekilde öğrencinin gelişimi ile ilgili bildilendirilir. 

10- Düzenli olarak temin edilen deney setlerimiz ile öğretmenler eşliğinde laboratuvarlarımızla öğrencilerimizin deneyler yapmasını sağlıyoruz.

11- Öğrencilerimize, örgün eğitim programları dışında EYSİS gibi programlarımızla destekleyici interaktif eğitim sağlıyoruz.

12- EYSİS programı ile öğrencilerimize ve ebeveynlerine sürekli olarak sınav notları, günlük devamsızlık/ders devamsızlığı bilgileri, ödevlendirmeler vb. durumlar için bilgilendirmeler yapılmaktadır.

13- EYSİS programı aracılığı ile öğrencilerimiz öğretmenlerinin yüklediği ödevleri, çalışma belgelerini ve sınav sonuç analizlerine ulaşabilmektedir. 

14- Öğrencilerimizin okul dışında herhangi bir takviye eğitime başvurmasına gerek kalmadan eğitimi sürekli hale getiriyor ve öğrencilerimizin eksik kaldığı dersler için ekstra eğitim programları düzenliyoruz.

15- Öğrenmenin bireysel bir süreç olduğunu göz önünde bulundurarak, öğrencilerimizin eksik konu taramaları yapabilmeleri adına belirli aralıklarla deneme sınavları düzenliyoruz.

16- Deneme sınavlarımızı birbirinden farklı yayınlar aracılığı ile gerçekleştirerek öğrencilerimizin olabildiğince farklı soru çeşitleriyle karşılaşmasını hedefliyoruz.

17- Kitap okuma alışkanlığını öğrencilerimize aşılayabilmek adına her sene okuma kitapları alarak, kitap okuma saatleri düzenliyoruz.

Sosyal ve Kültürel Faaliyetler

Okulumuzda öğrencilerimizin sosyal ve kişisel becerilerini geliştirmeleri için birçok aktivite bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları tiyatro, dans, İngilizce Skeçler, resim çalışmaları, solo ve koro hlainde konserler ve gösterilerdir. Bu çalışamalr sayesinde öğrencilerimizin hem sıkılmalarını engellemiş olup hem de kitle karşısında kendilerini ifade etme yeteneklerini geliştiriyoruz. Küçük yaşlardan itibaren bu konularda kendilerini geliştiren öğrencilerimiz başarma ve yapabilme duygularını hissetmiş oluyorlar. Ayrıca hazırlık, planlama ve uygulama dönemlerini tamamında kopnusunda da başarılı olmasını sağlıyoruz. 

- Öğrencilerimizin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutabilmek adına çeşitli aktiviteler, yarışmalar düzenliyoruz.

- Belirli gün ve haftaları oldukça önemsiyor ve öğrencilerimize bu değerli aşılamak adına etkinlikleri düzenliyoruz.

Sportif Faaliyetler

Okullarımızda açık ve kapalı beden eğitimi derslikleri mevcut olup öğrencilerin ilgi ve alakaları doğrultusunda sportif faaliyetlere yönlendirilmektedir. Bu derslerde masa tenisi, badminton, duvar tenisi, pas çalışması gibi aktiviteler mecvut olup okulda bireysel ve takım sporları yapılmaktadır. Bu bağlamda minikler ve yıldızlar kategorisinde futbol, basketbol, voleybol, yüzme, satranç, masa tenisi takımları kurulmuş olup bu takımlarımız müsabakalarda yarışmaktadır.

Rehberlik ve Danışma

- Rehberlik Servislerimizin belirli periyotlarla gerçekleştirdiği görüşmeler ile öğrencilerimizin kişisel, eğitsel, mesleki, ve bireysel gelişimlerini takip ediyoruz.

- İhtiyaçlar göz önünde bulundurularak öğrencilerimize ve ebevynlerine yönelik seminerler, atölye çalışmaları düzenliyoruz.

     Meriç eğitim kurumları olarak uzman eğitim kadromuz, sürekli ve destekleyici eğitim programlarımız, fark yaratan derslerimiz, akademik ve sosyal çalışamalrımız hakkında detaylı bilgileri sitemizden veya okullarımızdan edinebilirsiniz.

     En değerli varlığımız olan öğrencilerimizin geleceğini inşa ettiği yıllarda Meriç ailesi olarak yanında olmak istiyoruz. Geleceğin için geleceğin yer Meriç Koleji.

  • Facebook
  • Twitter