kolej.png

Hakkımızda

          MERİÇ Eğitim Kurumları, kendi mirasının yarattığı sorumluluğun bilincindedir. Uzun yıllardan beri Üniversite Hazırlık ve İlköğretim Hazırlık sınavlarında elde ettiğimiz başarılarımızı devam ettirmenin kıvancını yaşıyoruz. Şimdi bu ayrıcalığı özel MERİÇ EĞİTİM KURUMLARI olarak sunmanın mutluluğu içindeyiz. Bilime, insana ve emeğe saygı duyan okulumuzun her kurumunda seçkin bir öğretmen kadrosu, üstlendikleri MERİÇ EĞİTİM KURUMLARI sorumluluğunun bilinciyle çalışmaktadır. Yöneticilerimiz, rehber öğretmenlerimiz; öğrencilerimizin karşılaştıkları sorunları çözmede her zaman onların yanındadır. Kurumlar; çalışmalarıyla, başarılarıyla güçlenip büyürler. MERİÇ EĞİTİM KURUMLARI güçlendirip büyüten kendi iç dinamizmidir. Bu dinamizm, bilime, insana ve eğitime verdiğimiz değerin ürünüdür. Daha güzel, daha mutlu ve daha aydınlık bir gelecek için daha çok çalışmalıyız.

ataturk_izmir_erkek_lisesinde_matematik_

Tarihçe

          2003 yılında Edirne'de eğitim alanında hizmet vermeye başlayan kurumlarımız günümüzde Meriç Okulları ve Meriç Kurs Merkezleri olarak Edirne, Kırklareli, ve Tekirdağ'da; siz değerli velilerimize geleceğimizin en büyük teminatı olan öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Misyonumuz

          Güvenilir, samimi ve yenilikçi kavramlarıyla özdeşleşen eğitim sektörünün köklü ve başarılı kurumlarından Meriç Eğitim Kurumları’nın en temel misyonu; toplumsal, bilimsel, teknik ve ekonomik koşullardaki değişimi yakından izleyerek bilgi birikimi ve deneyimi ile değişimi harmanlamak ve bunu öğrencinin hizmetine sunarak başarıyı yakalamaktır. Bu doğrultuda her yıl “Eğitimde Toplam Kalite” anlayışını benimseyerek ve idari kadrosu, alanında uzman öğretmenleri, tam gün eğitimi,rehberlik servisi, eğitim verdiği okullarındaki fiziki yenilikleri ile Türkiye'nin ‘yarınları’na en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Vizyonumuz

    Yüksek hizmet anlayışı, yaygın şube ağı, güçlü öğretmen kadrosu ve öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile ilerlemeyi ve Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli halkının teveccühüyle de hızlı gelişmesini sürdürecek olan Meriç Eğitim Kurumları, eğitimden kazandığı her Türk lirasını yine eğitime harcayarak, Türkiye'nin geleceğine yatırıma devam edecektir.

1200px-Mustafa_Kemal_ATATÜRK.jpg