top of page
kolej.png

Hakkımızda

         Özel Meriç Eğitim Kurumları, kendi mirasının yarattığı sorumluluğun bilincindedir. Uzun yıllardan beri üniversite hazırlık ve lise hazırlık sınavlarında elde ettiğimiz başarılarımızı devam ettirmenin kıvancını yaşamaktayız. Şimdi bu ayrıcalığı Özel Meriç Eğitim Kurumları olarak sunmanın derin mutluluğu içindeyiz. Bilime, insana ve emeğe saygı duyan okulumuzun her kurumunda seçkin bir öğretmen kadrosu bulunmakla beraber bünyemizdeki öğretmenlerimizin her biri kurumu benimseyerek bu kurumsal sorumluluk bilinciyle çalışmaktadır. Yöneticilerimiz, rehber öğretmenlerimiz; öğrencilerimizin karşılaştıkları sorunları çözmede her zaman onların yanındadır. Kurumlar çalışmalarıyla ve

ataturk_izmir_erkek_lisesinde_matematik_

Tarihçe

          İlk olarak 2003 yılında Edirne'de eğitim alanında hizmet vermeye başlayan kurumlarımız, günümüzde Meriç Okulları ve Meriç Kurs Merkezleri adı altında; Edirne, Kırklareli, ve Tekirdağ'da hizmet vererek geleceğimizin en büyük teminatı olan öğrencilerimizi hep bir adım ileriye taşımaktadır.

1200px-Mustafa_Kemal_ATATÜRK.jpg

başarılarıyla güçlenip büyürler. Özel Meriç Eğitim Kurumlarını da güçlendiren, büyüten ve geliştiren kendi iç dinamizmidir. Bu dinamizm: Bilime, insana ve eğitime verdiğimiz değerin ürünüdür. Ulu Önder Atatürk der ki: "Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için en hakiki yol gösterici ilimdir, fendir, ilim ve fenin haricinde yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir, delalettir." Ulu Önder Atatürk'ün eğitime verdiği değeri ve onun ışık dolu aydınlık fikirlerini de yanımıza alarak daha güzel, daha mutlu ve daha aydınlık bir gelecek için çok çalışmamız gerektiğinin bilinciyle çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Misyonumuz

          Güvenilir, samimi ve yenilikçi kavramlarıyla özdeşleşen eğitim sektörünün köklü ve başarılı kurumlarından olan Meriç Eğitim Kurumlarının en temel misyonu; toplumsal, bilimsel, teknik ve ekonomik koşullardaki değişimi yakından izleyerek bilgi birikimi ve deneyimi ile değişimi harmanlamak ve bunu öğrencinin hizmetine sunarak başarıyı yakalamaktır. Bu doğrultuda her yıl “Eğitimde Toplam Kalite” anlayışını benimseyerek ve idari kadrosu, alanında uzman öğretmenleri, tam gün eğitimi, rehberlik servisi ve eğitim verdiği okullarındaki fiziki yenilikleri ile Türkiye'nin yarınlarına en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Vizyonumuz

    Yüksek hizmet anlayışı, yaygın şube ağı, güçlü öğretmen kadrosu ve öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile ilerlerken ayrıca Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli halkının teveccühüyle de hızlı gelişmesini sürdürmeyi amaçlayan Meriç Eğitim Kurumları, eğitimden kazandığı her Türk lirasını yine eğitime harcayarak, Türkiye'nin geleceğine yatırıma devam edecektir.

bottom of page