top of page
kolej.png

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Pandemi Süreci Kapsamında Alınan Önlemler ve Okula Dönüş Planlarımız

Sayın Velimiz;

     Tüm dünyayı etkisi altına alan "Covid-19 Pandemi Süreci" nedeniyle eğitim ve öğretim faaliyetlerimizde öğrencilerimize sağlıklı ve güvenlikli bir eğitim ortamı yaratmak için bazı düzenlemeler yaptık. Pandemiyle beraber girdiğimiz yeni normalleşme döneminde Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı yönlendirmeleri ve öngördüğümüz durumlara yönelik hazırladığımız çeşitli eğitim planlamalarımızla yeni eğitim öğretim yılına hazırız. Siz değerli velilerimizle hazırladıklarımızın bir bölümünü paylaşmak ve sizi bilgilendirmek istiyoruz.

isolated-face-mask-middle-yellow-backgro
DSC05729.JPG

17 Ağustos'ta tüm kademelerimizdeki öğrencilerimizle saat 09:00'da eğitim öğretim faaliyetlerimize başlamayı planlıyoruz. Eğitim planlarımızın yüz yüze, uzaktan eğitim ve hibrit sistemi şeklinde yürütülmesini planladık. Bu eğitim planlaması geçtiğimiz yılın telafisini ve yeni dönemin verimli bir şekilde işlenmesini içermektedir. Yeni müfredat ve telafi çalışmaları hafta içi ve hafta sonu okul saatlerinde birlikte yürütülecektir. Okulumuzda temizlik ve dezenfeksiyon işleri temizlik/dezenfeksiyon plan/programlarına uygun olarak yürütülecektir. Her katımızda kollu dezenfektan bulundurulacaktır. Kapılar ve kapı kolları dahil tüm yüzeyler uygun deterjan/dezenfektan ile sık aralıklarla temizlenecektir.

- Yemekhane girişinde alkol bazlı el antiseptiği bulundurulacaktır. Yemekhane için yaptığımız düzenlemeyle ilkokul, ortaokul ve lise kademesi öğrencilerimizin yemekhane kullanım zamanlarını farklı zaman aralıklarına koyarak öğrencilerimizin birbiriyle temas etmemesini planlıyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin yemek sırasına girmemeleri ve kullanılan malzemelerin tek kullanımlık olmasına dikkat edilmesi yönünde planlamalar yaptık.

- Sınıf kontenjanlarımız Milli Eğitim Bakanlığı'nın yönlendirmeleri doğrultusunda sosyal mesafeye uygun, belirtilen aralıklara göre düzenlenmiştir. Ayrıca öğrencilerimizin birbirine olan temasını en aza indirmek amacıyla sabit sıra uygulaması başlatıp sıralarda tekli oturacaklardır.

- Okul içi hareketliliğin azaltılması amacıyla tüm kademelerimizde sabit sınıf uygulaması olacaktır.

- Öğrencilere, çalışanlara ve velilere fiziksel mesafe, kişisel koruyucu malzeme kullanımı, selamlaşma-vedalaşma alışkanlıkları, öksürme ve hapşırma adabı, el ve solunum hijyeninin sağlanması ve korunması hakkında düzenli bilgilendirmeler ve hatırlatmalar yapılacaktır.

- Otopark alanını sadece okul servisleri kullanabilecektir. Servisten inen öğrenciler okul girişinde ateş ölçümü ve dezenfektan uygulamasına tabi tutulacaktır. Ayrıca öğrencilerimize maske değişimi için maske dağıtımı yapılacaktır.

- Okul bahçesine girişler velilere kapalı olacaktır. Velilerimiz öğrencilerini giriş kapısından bırakıp alabileceklerdir. Yaya olacak gelen öğrencilerimiz sadece okul giriş-çıkış kapısını kullanabileceklerdir. Okula girişte mutlaka ateş ölçümü, dezenfektan uygulaması ve maske değişimi yapılacaktır.

- Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı pandemi önlemleri kapsamında öğrencilerin birbiriyle temasını en aza indirmek ve okul için hareketliliği azaltmak amacıyla Görsel Sanatlar, Müzik, Bilişim gibi dersleri öğretmenlerimiz öğrencilerin sabit sınıflarında işleyecektir.

- Beden eğitimi dersleri soyunma odalarının kullanıma gerek olmayacak şekilde art arda planlanacaktır.. Öğrencilerimiz derslerini havanın güzel olduğu zamanlarda okul bahçesinde, hava kapalı olduğu zamanlarda ise Beden Eğitimi öğretmenimiz tarafından kendi sabit sınıfında işlenecektir.

- Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli Meriç Kolejleri olarak yeni normalleşme döneminde kıymetli öğrencilerimizin ve siz değerli velilerimizin sağlığı bizler için çok önemlidir. Bu süreçte öğrencilerimize sağlıklı bir ortamda en iyi eğitim öğretimi vermek sorumluğunu taşımaktayız. Bu dönemi sağlıklı bir şekilde yürütebilmek adına siz değerli velilerimizin desteğini bekliyor ve bizlere güvenmenizi temenni ediyoruz.

- Pandemi dönemi her an değişikliğe hazır olmamızı gereken bir süreçtir. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı yönlendirmelerine göre değişimler olabilir. Bizler bu değişimlere birçok farklı eğitim planlarımızla ayak uydurarak sizlere en iyi eğitim öğretim ortamını sağlamak istiyoruz. Yapılan değişikliklerle ilgili bilgilendirmelerimiz devam edecektir. 

Anlaşınız için şimdiden teşekkür ederiz. 

Kıymetli öğrencilerimizle buluşmak için sabırsızlanıyoruz. Sağlıkta kalın....

bottom of page