top of page

MERİÇ KİŞİSEL GELİŞİM KURSU

Geleceğin İçin Geleceğin Yer!

"OKULA YARDIMCI & SINAVLARA HAZIRLIK"

    Meriç; 19 yıllık köklü geçmişi ve tecrübesi ile fark yaratan, öğrenci merkezli eğitim mottosu sayesinde kaliteli eğitim alma imkânı sunar. Bilgiyi sadece sınava yönelik değil, öğrendiklerini kullanabilen öğrenci mezun etmeyi hedefler.

    Alanlarında uzman, diplomalı, sertifikalı yabancı eğitimciler ve deneyimli öğretmenler ile eğitim verir.

    Öğrencinin her sürecini yakından takip eden mentör sistemi ve planlı-programlı eğitim metodu ile ulusal sınavda başarı düzeyi sağlar.

Öğrenme sürecinde öğrencilerinin inter-active metodu ile diğer eğitim metodlarından daha hızlı yabancı dil öğrenmesini sağlar.

yks.jpg

    Öğrencilerimizin geleceğini belirleyecek olan YKS (TYT-AYT-YDT) sınavlarına hazırlık çalışmalarında, müfredata uygun içerikle yoğunlaştırılmış programlarda, sınavda çıkabilecek soru tipi ve çözümleri , testler, soru bankaları, deneme vb. materyaller ile yapılan anlatımlarla öğrencilerimize destek verilmekte ve sınav hazırlık süreçlerini tam anlamıyla yönetebilmek için haftada 6 gün destek çalışmaları uygulanmaktadır.

    Hem TYT hem de YDT sınavlarına hazırlanmak isteyen öğrenciler için haftalık özel TYT ve YDT çalışma programları ile hayal edilen meslekler gerçeğe dönüşmektedir.

lgs.jpg

    Öğrenciniz LGS’ye bizimle birlikte hazırlansın.

    8. sınıflara özel hafta içi ve hafta sonu ders işlenen LGS programımız sayesinde hiçbir öğrencimiz okul dışında ekstra bir takviyeye ihtiyaç duymayacaktır.

    Butik sınıflarımızda özel ders kalitesinde verdiğimiz eğitim programımız; öğrencinin LGS sınavında sorumlu olduğu tüm derslerden konu anlatımı, ekstra etüt programı, kurs bünyemizde ve Türkiye genelinde yapılan deneme sınavlarını ve rehberlik/mentör destek imkanlarını içerir.

 

    Öğrencilerimiz ders günleri haricinde dahi kursumuz kütüphanesini çalışma alanı olarak kullanabilir, branş öğretmenlerimizin belirli gün ve saatlerde kursta yaptığı soru çözüm saatlerinden faydalanabilir, aynı zamanda yine branş öğretmenlerimizin oluşturduğu whatsapp gruplarından çözümleyemedikleri sorular konusunda her zaman destek alabilirler.

Meriç Kişisel Gelişim Kursunda Ara Sınıf Eğitimleri

5. sınıf.jpg
6. sınıf.jpg
7. sınıf.jpg

    Ortaokul eğitim dönemlerinin öğrenci açısından en yoğun yılıdır. Çünkü öğrenci de bilir ki 7. Sınıf LGS’nin en büyük adımıdır.

Kursumuz bu noktada daima öğrencisinin yanında olduğu gibi bu dönem konularını en iyi şekilde öğrenmesine yardımcı olur.

Uzman öğretmen kadrosu ile 7. Sınıf öğrencisi tıpkı LGS 8. Sınıf öğrencisi gibi eğitim alır.

Deneme sınavları ile süreyi kullanabilme eğitimi, Yeni Nesil soru çözme taktikleri, ek ders çalışmaları ile öğrencimiz verimli bir eğitim yılından geçer.

Unutmayın!

8. sınıfta; sınava konsantre olabilmek, bol soru çözmek ve yoğun deneme sınavlarına vakit ayırabilmek için 7. Sınıf eğitiminizin eksiksiz tamamlanmış olması gerekmektedir.

 Konu kaybı vakit kaybına neden olur. // Basamakları sırasıyla atlamak başarı getirir.

    Ortaokul düzeyine geçmiş ve henüz LGS ile tanışmamış 5 ve 6. Sınıflarımız için eğitimlerimiz "Okula Yardımcı ve Sınav Tanıma" eğitimi ile başlar. Amacımız; öğrencimizin hem okul başarısını artırmak hem de geleceğini belirleyeceği sınavı yakından tanıyarak hazırlık yapmasını sağlamaktır.

Derslerinde materyal kullanımı oldukça yoğundur ve eğlenerek öğrenme modeli aktiftir.

Fen Bilimleri dersi deney, gözlem ve uygulama metodu ile işlenir.

Matematik dersleri ‘Yeni Nesil’ soruları tanıma ve çözümleyebilme üzerine işlenir.

Türkçe derslerinin yanına programlarına ek olarak okuma saatleri eklenir. Öğrenci mentör öğretmen gözetiminde kursumuzda kitap okuma alışkanlığı geliştirir.

İngilizce derslerinde okula yardımcı ve sınava hazırlık eğitiminin yanında gramer bilgisi ve konuşma pratiği kazanabilmesi adına programına ek İngilizce dersleri eklenerek öğrenci tam öğrenme modeline geçiş yapar.

Adsız tasarım - 2023-05-12T170356.780.png

Öğrencilerimizin çözemediği soruları sorabilmek için beklemelerine gerek yok. Çözümler ellerinin altındadır.

TEKİRDAĞ

EDİRNE

LÜLEBURGAZ

MİMAROBA

ZEYTİNBURNU

KIRKLARELİ

YAVUZ MAHALLESİ

HÜKÜMET CADDESİ KÖPRÜBAŞI MEVKİİ

0282 261 96 66

ABDURRAHMAN MAHALLESİ

KANAL SOKAK

NO:24

0284 212 00 30

SİTELER MAHALLESİ

İSTASYON CADDESİ

NO: 79/1

0288 415 77 33

MİMAROBA MAHALLESİ

MUSTAFA KEMAL BULVARI NO: 32B

BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

0212 886 24 32

GÖKALP MAHALLESİ 54/4

SOKAK NO: 24-26

ZEYTİNBURNU/İSTANBUL

0212 613 23 23

KARAKAŞ MAHALLESİ 

CUMHURİYET CADDESİ

NO: 11

0552 639 32 03

bottom of page