İyi Bir Eğitim, Gelecek İçin

 

Hedef Kitle

 

Özel Meriç Kişisel Gelişim Kursu ekibimiz siz memur adaylarının ve 5.6.7.8.sınıf İngilizce kurs öğrencilerinin akademik başarısını arttırmak ve geleceğe mutlu gençler yetiştirmek için bir araya gelmiştir.

 

EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Ek Dersler ve Tekrar Dersleri

Bu dersler öğrencilerin isteği ve deneme sınavı sonuçlarının analizine göre ihtiyaç duyulması üzerine yapılır. Rehber öğretmenlerin planlayıp öğrencilere duyurmasının ardından yapılan bu çalışmada öğrenciler anlayamadıkları konuları tekrar etme ve tekrar ettikleriyle ilgili soru çözme olanağı bulur.

 

Soru Çözüm Günleri

 

Öğrenciler,rehber öğretmenler tarafından planlanan bu çalışmada branşlara özel sınıflarda ders öğretmenleriyle bir araya gelerek bol bol soru çözer, evdeki çalışmalarında çözemedikleri soruları öğretmenlerine sorma fırsatı bulurlar.

Ek Denemeler

 

Öğrencilere tüm konuları kapsayan ek deneme sınavları uygulanır. Öğrencilerin girecekleri lise düzeyindeki kamu personel seçme sınavında üst düzey başarı göstermesi,zamanı kullanma becerisi edinmesi amaçlanır.

 

Grup Çalışmaları

Bu çalışma öğrencilerin talebi ya da öğretmenin gerek görmesi üzerine yapılır. Bir araya gelen bir grup öğrenci tekrar etmek istedikleri konulara öğretmenleriyle birlikte çalışır. Konuların tamamlanmasının ardından soru çözümleri yapılarak öğrenilen konular pekiştirilir.

Moral – Motivasyon Günleri Çalışması

 

Öğrencilerimizin stres atabilecekleri sosyal etkinlikler (piknik, sinema, satranç, geziler ve genel eğlence programları) düzenlenir.

REHBERLİK HİZMETİ

 

 

Öğrencilerimize, eksik alanlarını kapatmak için hangi konularda çaba göstermesi gerektiği hakkında yardımcı olunur.

     

Öğrencinin akademik hayatı süresince yaşadığı olumsuzluklarla baş etmesinde yardımcı olunur ve öğrenciye destek verilir.

 

Öğrencilerin isteği doğrultusunda ya da gerek görülmesi üzerine öğrencilere bireysel çalışma programları yapılır ve bu programlar takip edilir. 

 

DANIŞMAN ÖĞRETMENLİK SİSTEMİ

 

Kişisel gelişim ve liderlik modeli ile öğrencinin zeka tipini ve öğrenme modelini keşfetmesine yardımcı olarak kişiye özel çalışma ve destek programları uygulanır. Öğrencilerimiz bizim için benzersiz ve çok değerlidir. Bu sebeple öğrencilerimizi sürekli izler ve destekleriz. Her öğrenciyi rehber öğretmen dışında sınıf danışman öğretmeni de takip eder. Danışman öğretmen, öğrencinin kayıt anından mezuniyetine kadar akademik, kültürel ve sosyal gelişiminden sorumludur. Öğrencilerimizin mutluluğu ve başarısı öğrenci, öğretmen ve aile işbirliğinin iyi kurulmasına bağlıdır. Bu sebeple danışman öğretmen düzenli olarak rehber öğretmenle ve veliyle görüşür,öğrenci ile ilgili yapılan çalışmaları bir dosyada takip eder. Atanan danışman öğretmen, öğrencilerimizin sosyal ve akademik hayatlarının dengeli, uyumlu ve huzurlu olmasına destek olur. Danışmanlar , rehber öğretmen ve öğrencinin ailesiyle uyum içerisinde çalışır, sık sık bilgi alışverişinde bulunurlar.

 

ÖĞRENCİ TAKİBİ VE VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

 

Meriç Kişisel Gelişim Kursunda velilerin öğrenci gelişimini takip etmeleri sağlanır. Öğrenci ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirler.

Bunlardan bazıları:

  • Öğrencinin ders dağıtım programı

  • Branş Öğretmenleri

  • Rehber ve danışman öğretmenleri

  • Sınav notları

  • Günlük devamsızlık / ders devamsızlığı bilgileri

  • Öğrenciye verilmiş ödevlerin mesaj sistemiyle takibi

  • Özel eğitim programları