İyi Bir Lise İçin

 

İyi Bir Lise İçin Meriç Akademik Ortaokulu

Gelecek için iyi bir okul seçiminin ne kadar önemli olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Lise seçiminde, ortaokuldaki programlı çalışma temposu, liseler hakkında geniş bilgiye sahip olmak, lise bölümlerinin mesleki ve kariyer getirileri gibi birçok ayrıntı üzerinde durulması ve bilgi sahibi olunması gereken başlıklardan sadece bir kaçıdır.

TEOG sürecinde sınav sistemine hakimiyet, soru çözüm teknikleri, alan derslerinde başarılı olmanın yolları, ders çalışma teknikleri, algı ve kaygı ile ilgili atölye çalışmaları…

Hepsi Meriç Akademik Ortaokulu’nda…

Sınav kaygısı nedir, bu süreçte öğrenci hangi duyguları yaşar, psikolojisi nasıldır, ailelerden beklentiler nedir, ailelerin gençlerden beklentileri nedir, kuşak çatışmaları nasıl önlenir vb. soruların cevabı Meriç Akademik Ortaokulu’nda. Unutmayın bütün sorunlar öncesindeki bir sorunun neticesidir. Ve biz liselere hazırlık sürecinde yıllardır profesyonel destek vermekteyiz.

Meriç Akademik Ortaokulu tüm bu okul-liseye hazırlık aşamalarında güven ve başarı veren programlı eğitim anlayışıyla öğrenciyi her açıdan üniversiteye hazırlamakla kalmıyor, hayata da hazırlayan bir lise olarak karşımıza çıkıyor. Biz öğrencilerimizin hayata değerler katan donanımlı bireyler olarak yetişmesinde 12 yıldır ön ayak oluyoruz.