İyi Bir Eğitim İçin

 

Meriç Akademik Ortaokulu 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin ortaokul eğitimini alabilecekleri, 4 yıllık akademik ve kişisel gelişimlerini tamamlayabilecekleri bir okuldur. Dersanecilikte liselere geçiş sisteminde yıllardır gösterilen başarılar artık Meriç Akademik Ortaokulu olarak devam ediyor. TEOG sürecinde öğrencisinin yanında yer alacak olan Meriç Akademik Ortaokulu, öğrencinin ayrı bir yerden destek almasına gerek kalmadan hem okul hem TEOG hazırlık konseptiyle öğrencisine tam destek olacak.

Kazandıran Etüt Sistemi

Etüt uygulamalarında öğrencilerimiz okul derslerinin sonuna eklenen derslerle ders tekrarı, ödev uygulamaları ve TEOG süreci için tam destek alabilmektedir. Etüt derslerinde öğrencilerimiz sormak istedikleri sorularını öğretmenlerine sorabildiği gibi ödev saatleriyle evde ödev yapma zorunluluğu ortadan kalkmış oluyor. Meriç Akademik Ortaokulu’nda başarı, öğrencinin kendini bulduğu, sorularını rahatlıkla sorabildiği ve tartışabildiği özgür etüt ortamlarında yakalanıyor.

Kazandıran Eğitim ve Teknoloji

Çağımız teknoloji çağı. Meriç Akademik Ortaokulu’nda teknolojik sınıflarda akıllı eğitim verilmekte. Bu aşamada Meriç Akademik Ortaokulu’nun tüm sınıfları akıllı sistemle eğitim verir. Bilgi, daha çok akılda kalıyor, işitsel ve görsel zekaya hitap ediyor, daha hijyenik bir ortamda bilgiye ulaşılıyor…

Kazandıran Deneme Sınavları

TEOG’da başarıya, kendini denedikçe ulaşılır. Meriç Akademik Ortaokulu’nda gerçek sınavla aynı oturma düzeninde, aynı soru sayılarıyla gerçek sınavların birebir denemesi yapılıyor.

Öğrencilere uygulanan deneme sınavlarıyla öğrencinin sınav pratiği yapması sağlanarak muhtemel kaygı ve korkularının önüne geçilmiş oluyor.