Değerli Velimiz.

   

Özel Meriç Koleji olarak; huzurlu, güvenli ve disiplinli bir ortamda öğrencilerimizi yetiştirmeyi hedefliyor, eğitim sektöründeki 17 yıllık tecrübemize dayanarak öğrencilerimizin gelecekte planladıkları hedeflerine ulaşmalarını amaçlıyoruz.

 

Hedefimiz her alanda Atatürk İlke ve İnkılapları doğrulsunda bilinçli bir nesil yetiştirmek, her öğrencimizi yaşam boyu mutlu ve idealist bireyler olmalarını sağlayacak bilgi ve becerilerle donatmaktadır.

 

Yaşadığımız yüz yılın ihtiyaçları göz önüne alınarak sürekli kendini yenileyen okulumuzda, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, teknolojik imkanların tamamını kullanmaktadır.

Okulumuzun fiziki ve sosyal özellikleri tamamen öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek tarzda tasarlanmış olup her kademe için ayrı alanlar ve her ders için işlevsel dersler kurulmuştur. Okulumuzdaki akademik, sosyal, sanatsal ve sportif yaşam ile öğrencilerimizin tüm alanlarda öz gelişimlerini desteklemenin yanı sıra, akademik, bireysel, sosyal ve çevreye yönelik sorumluluk duygularını geliştirmek ve kendilerini gerçekleştirmek yolunda atacakları ilk adımda öğrencilerimize yol arkadaşı olabilmek.

     "Meriç Koleji İlkokulu olarak bir öğrencinin hayata başarılı bir hazırlık sürecinin temellerini okulda attığının bilincindedir. İlkokuldan üniversite hazırlığa kadar eğitim öğretim programları bu noktada büyük önem taşımaktadır. "

     

Özel Meriç İlkokullarında Eğitim

1- Hijyen kurallarına uyarak her gün dezenfeksiyon işlemi uyguladığımız 15-20 kişilik sınıflarda uzman eğiticiler ile birlikte haftalık 40 saat eğitim vermekteyiz.

2- Öğrencilerin konu eksiği olduğunda birebir ders imkanı sağlıyoruz. 

3- Sınıf düzeylerimize ve ihtiyaçlara göre haftada en az 8 saat olacak şekilde İngilizce eğitimi ve buna ek olarak ikinci yabancı dil eğitimi sağlayarak öğrencilerimizin yabancı dil öğrenimini desteklemekteyiz.

 

4- Yabancı dil eğitiminde en önemli nokta olan 5 temel beceriyi (Grammar, Reading, Writing, Listening and Speaking) uzman kadromuzdan olan öğretmenlerimiz ve yabancı kaynaklarımızla destekliyor, eksiksiz öğrenme modelini uyguluyoruz.

5- İlkokul kademelerimizin ders programlarında temel dersler haricinde robotik kodlama, jimnastik, modern dans, satranç gibi derslere de yer verilmektedir.

6- Resim, müzik gibi sanatsal derslerimizde her hafta atölye veya dersliklerimizde yaratıcı çalışmalar düzenliyoruz.

7- Resim derslerimizde seramik, kara kalem, tuval, ebru çalışması gibi çeşitli teknik eğitimler veriyoruz. Müzik derslerimizde öğrencilerin ilgili olduğu enstrumanlara yönelik ve nota çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

8- Düzenli olarak temin edilen deney setlerimiz ile öğretmenler eşliğinde laboratuarlarımızla öğrencilerimizin deneyler yapmasını sağlıyoruz.

9- Öğrencilerimize, örgün eğitim programları dışında OKULİSTİK, EYSİS gibi programlarımızla destekleyici interaktif eğitim sağlıyoruz.

10- Kullanmakta olduğumuz OKULİSTİK programı, internet üzerinden ulaşılan öğrencilerin öğretmenleri gözetimi altında derslerini tekrar edip verilen ödevleri kolay ve verimli bir şekilde yapabildiği bir eğitim ve öğrenme platformudur.

11- OKULİSTİK'te Türkçe, Matematik, Fen bilimleri, Hayat bilgisi, Sosyal bilgiler ve İngilizce derslerine ait eğitim içerikleri bulunmaktadır ve bu içeriklere hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz ulaşabilmektedir.

12- Etkişelimli ve canlandırmalı konu anlatımları, konu anlatımlarını pekiştiren çalışma kağıtları, soru çözümü videoları, konu testleri, öğrenme alanlarına uygun eğitsel oyunlar ve elektronik kitaplar OKULİSTİK'te bulunan eğitim içeriklerinden bazılarıdır.

13- Her öğrencimize OKULİSTİK üyeliği tamınlayarak sistem üzerinden eğlenceli bir şekilde konuları tekrar etmeleri ve konuları testlerle pekiştirmeleri sağlanır. Öğrencilerin ödev takipleri aksatılmadan öğretmenleri tarafından yapılır.

14- EYSİS programı ile öğrencilerimize ve ebeveynlerine sürekli olarak sınav notları, günlük devamsızlık/ders devamsızlığı bilgileri, ödevlendirmeler vb. durumlar için bilgilendirmeler yapılmaktadır.

15- EYSİS programı aracılığı ile öğrencilerimiz öğretmenlerinin yüklediği ödevleri, çalışma belgelerini ve sınav sonuç analizlerine ulaşabilmektedir. 

16- Öğrencilerimizin okul dışında herhangi bir takviye eğitime başvurmasına gerek kalmadan eğitimi sürekli hale getiriyor ve öğrencilerimizin eksik kaldığı dersler için ekstra eğitim programları düzenliyoruz.

17- Öğrenmenin bireysel bir süreç olduğunu göz önünde bulundurarak, öğrencilerimizin eksik konu taramaları yapabilmeleri adına belirli aralıklarla deneme sınavları düzenliyoruz.

18- Deneme sınavlarımızı birbirinden farklı yayınlar aracılığı ile gerçekleştirerek öğrencilerimizin olabildiğince farklı soru çeşitleriyle karşılaşmasını hedefliyoruz.

19- Kitap okuma alışkanlığını öğrencilerimize aşılayabilmek adına her sene okuma kitapları alarak, kitap okuma saatleri düzenliyoruz.

Sosyal ve Kültürel Faaliyetler

Okulumuzda öğrencilerimizin sosyal ve kişisel becerilerini geliştirmeleri için birçok aktivite bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları tiyatro, dans, İngilizce Skeçler, resim çalışmaları, solo ve koro hlainde konserler ve gösterilerdir. Bu çalışamalr sayesinde öğrencilerimizin hem sıkılmalarını engellemiş olup hem de kitle karşısında kendilerini ifade etme yeteneklerini geliştiriyoruz. Küçük yaşlardan itibaren bu konularda kendilerini geliştiren öğrencilerimiz başarma ve yapabilme duygularını hissetmiş oluyorlar. Ayrıca hazırlık, planlama ve uygulama dönemlerini tamamında kopnusunda da başarılı olmasını sağlıyoruz. 

- Öğrencilerimizin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutabilmek adına çeşitli aktiviteler, yarışmalar düzenliyoruz.

- Belirli gün ve haftaları oldukça önemsiyor ve öğrencilerimize bu değerli aşılamak adına etkinlikleri düzenliyoruz.

Sportif Faaliyetler

Okullarımızda açık ve kapalı beden eğitimi derslikleri mevcut olup öğrencilerin ilgi ve alakaları doğrultusunda sportif faaliyetlere yönlendirilmektedir. Bu derslerde masa tenisi, badminton, duvar tenisi, pas çalışması gibi aktiviteler mecvut olup okulda bireysel ve takım sporları yapılmaktadır. Bu bağlamda minikler ve yıldızlar kategorisinde futbol, basketbol, voleybol, yüzme, satranç, masa tenisi takımları kurulmuş olup bu takımlarımız müsabakalarda yarışmaktadır.

Rehberlik ve Danışma

- Rehberlik Servislerimizin belirli periyotlarla gerçekleştirdiği görüşmeler ile öğrencilerimizin kişisel, eğitsel, mesleki, ve bireysel gelişimlerini takip ediyoruz.

- İhtiyaçlar göz önünde bulundurularak öğrencilerimize ve ebevynlerine yönelik seminerler, atölye çalışmaları düzenliyoruz.

     Meriç eğitim kurumları olarak uzman eğitim kadromuz, sürekli ve destekleyici eğitim programlarımız, fark yaratan derslerimiz, akademik ve sosyal çalışamalrımız hakkında detaylı bilgileri sitemizden veya okullarımızdan edinebilirsiniz.

     En değerli varlığımız olan öğrencilerimizin geleceğini inşa ettiği yıllarda Meriç ailesi olarak yanında olmak istiyoruz. Geleceğin için geleceğin yer Meriç Koleji.

  • Facebook
  • Twitter