ÖĞRENCİ AKTİVİTELERİ

portrait-happy-smiling-beautiful-teen-gi

SPORTİF FAALİYETLERİMİZ

Okullarımızda, kapalı beden eğitimi dersleri mevcut olup öğrencilerin ilgi ve alakaları doğrultusunda sportif faaliyetlere yönlendirilmektedir. Faaliyetlerimiz Masa Tenisi, Badminton, Duvar Tenisi, Pas çalışması gibi aktiviteler mevcut olup, okulda bireysel ve takım sporları yapılmaktadır. Bu bağlamda minikler ve yıldızlar kategorisinde Basketbol, Voleybol, Yüzme, Satranç, Masa Tenisi takımları kurulmuş olup bu takımlarımız müsabakarlarda yarışmaktadır. Ayrıca Okulumuzda Öğrencilerimiz gruplara bölünmüş olup cuma günleri yüzmeye gitmektedirler. Yüzme antrenörü olan hocalarımız sayesinde yüzme bilmeyen öğrencilerimiz yüzme öğrenirken diğer öğrencilerimiz ise müsabakalara hazırlanmaktadır.

kids-sportswear-standing-with-ball-looki

Okulumuzda Öğrencilerimizin sosyal ve kişisel becerilerini geliştirmek için bir çok aktivite bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları Tiyatro, Dans, İngilizce Skeçler, Resim çalışmaları, Solo ve Koro halinde konserler ve gösteriler. Bu çalışmalar sayesinde öğrencilerimizin hem kişisel yetkinlerini kuvvetlendirmelerini ve kitle karşısında kendilerini ifade etme yeteneklerini güçlendiriyoruz. Küçük yaşlardan itibaren bu konularda kendilerini gelitşiren öğrencilerimi, başarma ve yapabilme duygularını hissetmiş oluyorlar. Ayrıca hazırlık, planlama ve uygulama dönemlerinin tamamında öğrencilerimizin yer alması onların organizasyon kurma ve topluluğu yönetme konusunda başarılı olmasını sağlıyoruz .

SOSYAL VE KÜLTÜREL

FAALİYETLERİMİZ

teacher-setting-example.jpg

Kişisel gelişim ve liderlik modeli ile çocuklarımızın zeka tipini ve öğrenme modelini keşfetmesine yardımcı olarak kişiye özel çalışma ve destek programları uygulanır.Her öğrencinin Rehber  Öğretmeni dışında Sınıf Danışman Öğretmeni de takip eder. Danışman öğretmen, Çocuklarımızın kayıt anından mezuniyetine kadar akademik, kültürel 

ve sosyal gelişiminden sorumludur. Çocuklarımızın mutluluğu ve başarısı Öğrenci, Öğretmen ve Aile  işbirliğinin iyi kurulmasına bağlıdır. Bu nedenle danışman öğretmen düzenli olarak rehber öğretmen ile ve çocuğumuzun ailesi ile görüşür. Çocuğumuz ile ilgili çalışmaları bir dosyada takip eder. Danışmanlar, rehber öğretmen ve öğrencinin ailesiyle uyum içerisinde çalışır, sık sık bilgi alışverişinde bulunurlar.

MENTÖR ÖĞRETMEN DESTEĞİ

ÖĞRENCİ DESTEK METOTLARI
study-group-college-students.jpg

BESLENME DOSTU VE BEYAZ BAYRAKLI OKUL

"Biz Meriç Koleji ailesi olarak MEB'in düzenlediği ve okulumuza gelerek gerekli denetlemeler sonucu aldığımız beslenme dostu okul sertifikasına sahip bir okuluz. Bizler öğrencimizin düzenli ve dengeli bir şekilde beslenmesini planlıyoruz. Kantinimizden yemekhanesine günlük kalorilerine dikkat edilmektedir. İlkokul öğrencilerimize kantin her zaman serbest değildir. Öğrenci sınıf öğretmeninden izin aldığında istediğini alabilmektedir. Beyaz bayrak sertifikamız ile hijyen yönünden denetlenmiş ve tam puan ile denetlememizi atlatmış bir kurumuz. Öğrencilerimizin sağlığı her şeyden önemlidir."

Kampüs Müdürlerimiz

old-used-hardcover-books-text-books-seen

Zengin Kaynak Kullanımı

"Ders anlatım ve tekniğinde zengin kaynak kullanımı ile çocukların derse olan ilgisini arttırarak dersi daha zevkli hale getirmekteyiz."

"Çocuklarımıza her ay yapılan derslerin kazanımları ve yapılan ders içi etkinlikler ile ilgili veli bilgilendirmesi içeren mini kitapçık verilmektedir."

business-team-sitting-floor.jpg

"Çocuklarımıza neredeyse her hafta farklı yayınlardan deneme yapmaktayız, bu sayede öğrencilerimiz tüm soru çeşitlerini görmüş olacaktır. Türkiye geneli deneme sınavları uygulayarak öğrencilerimiz LGS öncesi durumlarını ve Türkiye geneli sıralamalarını görme fırsatı sunuyoruz. Bununla birlikte LGS'ye hazırlanan öğrencilerimizi motive etmek amacıyla İstanbul'da bulunan köklü okullara ziyaret gerçekleştiriyoruz. "

children-write-notebooks-with-pen.jpg

Kitap Okuma Alışkanlığı

"Çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için her hafta kitap okuma saatleri planlıyoruz."

Eğitim koçluğu sistemi, sınıf öğretmeni, branş öğretmenleriyle ve öğrenci velisiyle eş zamanlı olarak kontak kurup öğrencilerimizin soru çözümlerini, ödev takiplerini ve konu eksiklerini saptayıp; bu eksikleri gidermek adına yürütülen bir öğrenci takip sistemidir.