Kırklareli Okulumuz Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazandı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasındaki “Temiz Okul Sağlıklı Okul” projesi kapsamında yapılan denetimler sonucunda, okulumuz Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali BEKAR, İl Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem CERİT, Okul Müdürümüz Utku Öner KURU ya bayrak ve sertifikaları takdim ederek, okulumuzu kutladılar.

Tekrdağ Okulumuz Öğrencilerinden Berat ÇOMAK Okul Sporları Yüzme Grup Müsabakalarından Finale Gidiyor…

Sakarya ili’nin ev sahipliği ile gerçekleştirilen Okul Sporları Yüzme Grup Müsabakalarına ilimiz yüzücülerinden katılan Berat ÇOMAK 00:28:21 ‘lik derecesi ile 50m kelebek yarışında bölge 2.si olarak finale kalmaya hak kazandı.

Tekirdağ Okulumuz Öğrencilerinden Ebrar ER Çocuk Meclisi Başkanlığı görevini devraldı

 

 

 

 

 

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle başkanlık koltuğunu, geçtiğimiz hafta yapılan seçimle göreve gelen Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanı Ebrar Er’e devretti.
Süleymanpaşa Belediyesi Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleşen devir teslim törenine Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Meclisi Yönetim Kurulu ile birlikte katılan yeni başkan Ebrar Er, Başkan Eşkinat ile bir süre sohbet ederken ardından yapılan törenle görevi devraldı.

Meriç Koleji Bursluluk Sınavını Kaçırmayın

2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında Kırklareli Meriç Koleji, 13-14 Ocak 2018 tarihinde 5-6-7-8. sınıflara, bursluluk sınavı uygulayacak.

Kırklareli Meriç Koleji Okul Müdürü Utku Öner Kuru başarılı bütün öğrencilere eğitimde kucak açmaya hazır olduklarını belirterek :”

Okul Sporları Halk Oyunları Yarışmasında Tekirdağ Şubemizin başarısı

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 2018 faaliyet programında yer alan ‘’ Okul Sporları Halk Oyunları İl Birinciliği ‘’ Atatürk Spor salonunda okullar arası, minikler geleneksel düzenlemesiz, yıldızlar geleneksel düzenlemesiz,  gençler geleneksel düzenlemesiz, gençler geleneksel düzenlemeli kategorilerindeki yarışmalar sona erdi.

Meriç Koleji 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda Kırklareli’de hizmette

               2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında Kırklareli merkez ilçede hizmet vermeye hazırlanan Kırklareli Meriç Koleji 6 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat 10.00’da Lozenggrat Hotel’de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı.

               Düzenlenen toplantıya; Meriç Eğitim Hizmetleri Kurucusu Lokman Turut, Kurucu Temsilcisi İlyas Erdoğan, Kırklareli Meriç Koleji Okul Müdürü Utku Öner Kuru, Koordinatör Yılmaz Karaçayır ve Bir Nefes Hastanesi Kurucusu İbrahim Turut ile Kırklarelimerkez ilçede yayınlanmakta olan yerel gazetelerin temsilcileri ile Ajansların Temsilcileri katıldı.

Öğrencilere Trafik Kuralları Anlatıldı

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitimin ortak çalışması olan Trafik Dedektifleri projesi kapsamında 7.sınıf öğrencilerine yönelik eğitim düzenlendi.

Özel Kırklareli Meriç Koleji Ortaokulu’da Dersler 18 Ağustos’ta başlıyor

             Öğrencilerin başarma duygusunun verdiği hazzı tatmaları için var güçleri ile çalışacaklarını vurgulayan Özel Kırklareli Meriç Koleji Ortaokulu Müdürü Utku Öner Kuru; “Özel Kırklareli Meriç Koleji Ortaokulu olarak 1 Ağustos 2017 tarihi itibariyle ruhsatımızı aldık ve Eğitim-Öğretim hayatına başlamak için gün saymaktayız.

Kırklareli Meriç Kolejinde Yeni Sınav Sistemine Yönelik Eğitimler Başladı

​          Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kararla 2018-2019 eğitim –öğretim yılından itibaren TEOG sınavının yerine açık uçlu sınavlar yapılacak.

Sınav sisteminin değişmesiyle öğretmen, öğrenci ve velilerin kafaları karışık.Kırklareli Meriç Koleji yetkilileri değişen sistemle birlikte öğrencilerini yeni sınav sistemine hazırlamak amacıyla yeni programlarını oluşturduklarını belirttiler.​

Özel Kırklareli Meriç Koleji Start verdi

           Özel Kırklareli Meriç Koleji’nde, 2017-2018 Eğitim Öğretim dönemi başlangıcı yapıldı. Meriç Eğitim Kurumları, Tekirdağ ve Edirne’deki kurumlarında çalışan 70’e yakın öğretmen ve personel Kırklareli’de bir araya geldi.

Özel Kırklareli Meriç Koleji İlk Karşılaşmada Başarıya İmza Attı

         Ortaokullar arası Yıldız Futbol Takım maçları önceki günlerde takımların mücadeleleriyle başladı.

        Özel Kırklareli Meriç Koleji takımı önceki gün Fahri Kasapoğlu Ortaokulu ile karşı karşıya geldi.

         Karşı karşıya gelinen mücadelede, Özel Kırklareli Meriç Koleji takımı üstün bir performans sergileyerek, maçı 3-1 kazandı.

Demokrasi Yarışının Sonunda MERİÇ’İN İlk Başkanı Belli Oldu...

Kırklareli Meriç Koleji 2017-2018 eğitim ve Öğretim yılında okul başkanlığı görevini üstlenecek öğrencisini belirledi. Okul Başkanlığı için aday olan öğrenciler 22-29 Eylül tarihleri arasında propaganda çalışmalarını yürüttüler. Bu süreçte sınıfları gezip kendilerini tanıtan, teneffüslerde ve öğle aralarında seçim gezilerine çıkan öğrenciler aynı zamanda hazırladıkları poster ve sloganları da okulun çeşitli yerlerine asma fırsatını buldular. 29 Eylül Cuma günü tüm öğrenciler oylarını kullandılar. Öğretmenleri gözetiminde gizli oy, açık tasnif yöntemiyle gerçekleşen oylama sonucunda 5-B sınıfından Enver ŞAYLAN okul başkanlığına, 5-A sınıfından Sinan Doruk SEVİL ise okul başkan yardımcılığına seçildi.

Meriç Kolejinde Eğitim Hızla Devam Ediyor.

“Duyulan, Görülen, Tartışılan Bilgi Akılda Kalır.”

Kırklareli Meriç Koleji Öğrencileri, kendi element saatlerini yaptılar.

 

Kırklareli Meriç Koleji fen bilgisi dersine katılan öğrenciler, elementleri öğrenmek amacıyla oluşturulan etkinlikte, hem eğlendiler hem de öğrendiler.